Wielicka 38, Warszawa

Centrum Medyczne DERMIQ to zespół współpracujących ze sobą dermatologów klinicystów, specjalizujących się w szeroko pojętej dermatologii ogólnej i estetycznej oraz dermatochirurgii.

  • header1.jpg
  • header2.jpg
  • header3.jpg

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze wypełniając przestrzenie między komórkami jej głębokich warstw. Odpowiada on za odpowiednie nawodnienie skóry, powoduje, że skóra jest gładka, jędrna i sprężysta. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co powoduje, że staje się ona wiotka i powstają zmarszczki. Preparaty kwasu hialuronowego pozwalają redukować zmarszczki na zasadzie wypełniania, modelować kształt i objętość ust, a także umożliwiają poprawę jakości skóry przez stymulację procesów regeneracyjnych przez pobudzanie komórek tkanki łącznej do produkcji włókien kolagenu.

Czy zabiegi kwasem hialuronowym dają trwały efekt?

Preparaty kwasu hialuronowego ulegają naturalnej biodegradacji w organizmie, w związku z czym efekt wypełnienia zanika po kilku miesiącach, natomiast skóra często wygląda lepiej niż przed zabiegiem dzięki pobudzeniu procesów wzmacniających skórę.

Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej

W dermatologii estetycznej do wypełniania zmarszczek i poprawy objętości skóry stosowane są preparaty zawierające tzw. usieciowany kwas hialuronowy. Proces sieciowania czyli chemicznej stabilizacji kwasu hialuronowego powoduje, że preparat utrzymuje pewną objętość i ma zdolność wiązania wody.

Do zabiegów związanych głównie z regeneracją jak mezoterapia igłowa także stosuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy. Są to jednak preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany lub o niskim stopniu usieciowania, przez co zabiegi nawilżają, rewitalizują skórę, ale nie zmieniają rysów twarzy.

W Centrum Medycznym DERMIQ stosowane są tylko sprawdzone preparaty, posiadające certyfikaty medyczne.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy (kwasu hialuronowego):

  • ciąża i karmienie piersią,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby autoimmunologiczne 

Rejestracja telefoniczna:

888 20 88 20

od 8:00 do 20:00

wideokonsultacje online >>>

Inaczej: wideodermatoskopia. Jest nieinwazyjną metodą diagnostyki dermatologicznej, służącą głównie do oceny znamion barwnikowych oraz wczesnego wykrywania...

Więcej...

Najszybszy na świecie laser aleksandrytowy o długim impulsie 755 nm powszechnie stosowany do szybkiej, skutecznej i bezpiecznej depilacji laserowej włosów....

Więcej...

Dermatologia ogólna

Dermatologia ogólna

Diagnozowanie i leczenie chorób skóry, błon śluzowych, paznokci i włosów...

Więcej...

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Usuwanie zmarszczek, zamykanie naczynek, odmładzanie skóry, modelowanie ust...

Więcej...

Dermatochirurgia

Dermatochirurgia

Usuwanie chorobowych zmian skórnych łagodnych i złośliwych...

Więcej...