Wielicka 38, Warszawa

Centrum Medyczne DERMIQ to zespół współpracujących ze sobą dermatologów klinicystów, specjalizujących się w szeroko pojętej dermatologii ogólnej i estetycznej oraz dermatochirurgii.

  • header1.jpg
  • header2.jpg
  • header3.jpg

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i stanowi składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Zapewnia on odpowiednie nawodnienie skóry. Jego obecność powoduje, że skóra jest gładka, jędrna i sprężysta. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co powoduje, że staje się ona wiotka i powstają zmarszczki. Preparaty kwasu hialuronowego pozwalają wypełniać zmarszczki, modelować kształt i objętość ust, a także umożliwiają poprawę jakości skóry przez stymulację procesów regeneracyjnych. Preparaty kwasu hialuronowego ulegają naturalnej biodegradacji w organizmie, w związku z czym efekt wypełnienia zanika po kilku miesiącach, natomiast skóra często wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Centrum Medyczne DERMIQ do usuwania zmarszczek stosuje tylko sprawdzone preparaty, posiadające certyfikaty medyczne.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem usuwania zmarszczek dermatolog znieczula skórę, która ma być poddawana zabiegowi najczęściej przez posmarowanie kremem o działaniu znieczulającym. Krem nakładany jest w Centrum, stąd polecamy przybyć ok. 30 min. przed zabiegiem. Niekiedy do zabiegu modelowania ust stosujemy znieczulenie w postaci zastrzyku (w śluzówkę jamy ustnej).

Efekt zabiegu likwidacji zmarszczek jest widoczny od razu. Po zabiegu może wystąpić rumień, niewielki obrzęk i tkliwość w miejscu podania preparatu, objawy te mijają średnio w ciągu doby. Efekt redukcji zmarszczek utrzymuje się przez około 9–12 miesięcy, po tym okresie zalecane jest powtórzenie zabiegu.

wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy (kwasu hialuronowego):

  • ciąża i karmienie piersią,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby autoimmunologiczne 

Rejestracja telefoniczna:

888 20 88 20

od 8:00 do 20:00

wideokonsultacje online >>>

Najszybszy na świecie laser aleksandrytowy o długim impulsie 755 nm powszechnie stosowany do szybkiej, skutecznej i bezpiecznej depilacji laserowej włosów....

Więcej...

Lasery frakcyjne stanowią najnowsze osiągnięcie techniki laserowej stosowanej w leczeniu dermatologicznym. Laser emituje energię, która oddziałuje na...

Więcej...

Dermatologia ogólna

Dermatologia ogólna

Diagnozowanie i leczenie chorób skóry, błon śluzowych, paznokci i włosów...

Więcej...

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna

Usuwanie zmarszczek, zamykanie naczynek, odmładzanie skóry, modelowanie ust...

Więcej...

Dermatochirurgia

Dermatochirurgia

Usuwanie chorobowych zmian skórnych łagodnych i złośliwych...

Więcej...